Low Carb dieta (nízkosacharidové) se snadno drží z jednoho hlavního důvodu, vyhýbají se hlavnímu vedlejšímu účinku diety a to hladu. Omezení sacharidů totiž vede ke snížení chuti k jídlu.

Částečně je to proto, že Low Carb dieta obsahuje hodně bílkovin, které potlačují chuť k jídlu více než třeba sacharidy nebo tuky.

Studie také naznačují, že to může být způsobeno vyšší hladinou peptidu YY (PYY) při low Carb dietě ve srovnání s nízkotučnou dietou. PYY je hormon, který snižuje chuť k jídlu.

Přesný mechanismus, jak to funguje není zas, tak důležitý, důležité je pouze to, že low Carb dieta vede k automatickému snížení příjmu kalorií.

Při nízkokalorické dietě máte možnost jíst dobré jídlo, dokud se necítíte sytí a přesto zhubnout.

Shrnutí

Lidé držící low Carb dietu mají menší chuť k jídlu než ti, kteří drží dietu s vysokým obsahem sacharidů. Díky tomu se nízkosacharidová dieta snáze dodržuje.

Low Carb dieta je jednoduchá na dodržování

Jednoduchost je dalším důvodem, proč se nízkosacharidové diety snadno dodržují. I když je pro mnoho lidí omezení většiny cukrů a sacharidů drastickou změnou, low carb dieta nemusí být složitá.

Nízkosacharidovou dietu můžete snadno zahájit dodržováním několika jednoduchých pravidel:

  • Vyhněte se zpracovaným potravinám.
  • Jezte bílkoviny, tuky a zeleninu při každém jídle.
  • Vyhýbejte se sladkému ovoci a škrobnaté zelenině, jako jsou brambory.

Vynecháním všech průmyslově zpracovaných potravin automaticky vyřadíte ze svého jídelníčku většinu sacharidů.

Není také nutné počítat kalorie ani si vést potravinový deník. Po zahájení nízkosacharidového režimu mohou lidé často jíst tolik, kolik chtějí, a přesto shodit přebytečná kila.

Shrnutí

Low Carb dieta je jednoduchá na dodržování. Stačí dodržovat několik základních pravidel, jako je vyhýbání se všem zpracovaným potravinám, a většinu sacharidů ze svého jídelníčku vyřadíte.

Low Carb dieta, na co si dát pozor

I když se říká, že nízkosacharidové diety je lehké dodržovat, stále je třeba mít na paměti několik věcí.

Většina diet, které stojí za to, vyžaduje odhodlání a odolnost. Přiznejme si, že cukr je pro mnoho lidí návykový a vydržet bez něj může být náročné, zejména ve společnosti a na různých oslavách a akcích.

Prvních pár týdnů na nízkosacharidové dietě je pravděpodobně nejhorších. Jakmile se vaše tělo přizpůsobí a podaří se vám dostat do nízkosacharidové rutiny, začnete se cítit dobře. Držení této diety by tedy nemělo být nijak zvlášť nepříjemné.

To však neznamená, že vás potraviny s vysokým obsahem sacharidů nebudou lákat. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že se od diety čas od času odchýlíte.

To však platí pro všechny diety, které vyžadují drastickou změnu stravovacího režimu. Jen mějte na paměti, že pokud se odchýlíte od zajetých kolejí, vždy se vyplatí začít znovu.

Shrnutí

Ačkoli jsou nízkosacharidové diety snadné a jednoduché, přesto musíte odolat pokušením a tlaku okolí.

Jak dodržovat Low Carb dietu

Neexistuje žádný tajný recept na to, jak držet nízkosacharidovou dietu. Do značné míry to závisí na vašem vlastním odhodlání a pevné vůli, ale zde je několik tipů, které by mohly snížit riziko vašeho selhání:

1)Zjistěte, které potraviny jsou nízkosacharidové. Znalost při nakupování potravin je zásadní.

2)Nikdy nechoďte nakupovat potraviny, když jste hladoví, a vždy si s sebou vezměte nákupní seznam, podle kterého se budete řídit. Snížíte tak riziko impulzivních nákupů.

3)Sestavte si low carb jídelníček

4)Udělejte si zásoby potravin s nízkým obsahem sacharidů, které rádi jíte.

5)Dbejte na to, abyste měli vždy po ruce nízkosacharidovou svačinku.

6)Zjistěte si něco o nízkosacharidových receptech, které byste rádi vyzkoušeli. Pestrost jídla je z dlouhodobého hlediska důležitá.

7)Řekněte o své dietě přátelům a rodině a požádejte je o podporu. Někdy je dokonce můžete pozvat na nízkosacharidovou večeři.

8)Nízkosacharidová dieta není zcela bez sacharidů. Dbejte na to, abyste do svého jídelníčku zařadili dostatek celozrnných rostlinných potravin bez škrobu.

Shrnutí

Chcete-li úspěšně začít s Low Carb dietou a dodržovat ji, musíte si to hlavně srovnat ve vaší hlavě. Pák díky správným strategiím to může být pro vás nejen snadné ale i zábavné.

Závěrem

Nízkosacharidovou dietu je poměrně snadné dodržovat, alespoň když zvládnete prvních pár týdnů.

Potlačuje chuť k jídlu více než standardní nízkotučná dieta a stačí dodržovat několik základních pravidel.

Stále však budete muset prokázat odolnost a nepodlehnout chutím na sacharidy a společenskému tlaku.

Přesto, jakmile low carb dieta se stane vaší rutinou, život začne být snazší a je pravděpodobné, že se budete cítit zdravěji než kdykoli předtím.

Nenechte se odradit, když vám někdo bude říkat, že to nefunguje nebo že to nedáte, vše záleží jen a jen na vás.

zdroj:Healthline

Kde koupit výrobky Keto Fit na hubnutí?

KetoFit.cz je obchod se zaměřením na proteinovou dietu. K zakoupení jsou jak jednotlivé proteinové produkty, tak praktická balení. Tato keto dieta je vyvinuta českými specialisty zejména pro ženy, které chtějí rychle zhubnout.

affiliate odkazy