Až budou módní trendy velet něco v tom smyslu, že kalhoty se oblékají rubem nahoru, vsadíme se s vámi, že i tak potkáte minimálně jednu osobu, která bude oblečená v klasických modrých džínách. Patří k těm kouskům, které ze šatníků nikdy nevymizí. Jak a s čím je nosit, aby to nebyla nuda?

Džíny a bílá košile

Džíny jsou ležérním prvkem v šatníku a elegancí se tak nemohou z pochopitelných důvodů zrovna měřit se šaty nebo sukněmi. Přesto v nich nemusíte vypadat, jako byste se právě narychlo převlékala z procházky se psem.

Příjemnou kombinaci na každodenní nošení do města vytvoříte s košilí nebo halenkou. Kdybyste měla v šatníku mít pouze jednu jedinou košili, vaše volba by rozhodně měla padnout na tu bílou. Bílá košile dávno není synonymem oblečení vhodného výhradně do kanceláře.

Ve spojení s decentními tmavě modrými džínami vykouzlíte nádherně čistý a nadčasový dojem. Ostatně tuto variaci si zamilovaly i celebrity, které jinak na dosah mají i róby světových značek. Hvězdný dojem můžete dotáhnout o dokonalosti: Nezapomeňte si obout lodičky na podpatku a sáhnout po výrazném doplňku třeba v podobě náhrdelníku či náušnic.

Vezměte si za vzor květiny a pruhy

Stálicí v každé skříni jsou i vzory v podobě proužků a květin. V podstatě tradiční jsou květinové motivy na jaře, ale jestli se vám líbí, určitě se jich nevzdávejte ani po zbytek roku. Vzorů se nemusíte bát ani tehdy, když vám příroda dala do vínku ženské křivky. Drobný potisk vás určitě nijak přehnaně opticky nerozšíří.

S protipólem bílé, tedy černou, byste ve svém šatníku měla nakládat jako s příslovečným šafránem. Výsledku může dodat šmrnc, když to ale přeženete, nebude příliš poživatelný. Sluší především výraznému zimnímu typu, tedy ženám s nápadně chladným podtónem vlasů, pleti a pokožky. Na tlumených typech může působit příliš tvrdě. V žádném případě sveřepě netrvejte na známém pravidle, že černá zeštíhluje. Nebojte se barev. Jestli si nejste jistá tím, které vám sluší, opět si můžete na pomoc vzít základní pravidla barevné typologie.

bibloo.cz

Džínová košile

A ještě jeden nesmrtelný módní tip: Džínová košile. Je pohodlná a dá se nosit na mnoho různých způsobů. Zdá se vám tak trochu zvláštní spojení džínoviny s džínovinou? Míchání je povoleno, rozhodně se navíc nemusíte snažit je ladit do totožného odstínu. Naopak, čím kontrastnější budou, tím lépe, povolena je světlá košile a tmavé kalhoty i obráceně. Navrch přidejte sáčko a jste připravena na jaro.

bibloo.cz

Halenky a Košile