Jak se snadno a rychle zbavit černých teček

Máte pocit, že je vaše péče o pleť téměř dokonalá a výsledek přesto není dle vašich představ? Neustále se tvořící černé tečky jsou častou vadou na kráse a málokdo ví, jak s nimi účinně bojovat.

Ucpané póry

Pokud se na černé tečky podíváme pod drobnohledem, zjistíme, že se nejedná o nečistoty na povrchu, ale problém je poněkud hlubšího charakteru. Černé tečky vznikají v důsledku ucpání pórů, nejčastěji v místech výskytu mazových žláz. Tečky se mohou utvořit na jakémkoliv místě po těle, avšak sebevědomí nám nabourají především černé tečky v oblasti obličeje, nejčastěji na nose.

 

Nedrhnout, nýbrž důkladně čistit

V úporné snaze zbavit se veškerých nepříjemných teček často pleť doslova drhneme. Výsledkem není krásná pleť bez nečistot, ale pleť vysušená a doslova poničená. Ideálním způsobem v boji s černými tečkami je kosmetika obsahující dostatek minerálů a látek stahující póry. Pravidelně bychom měli používat čistící pleťové vody a masky.

Největší nepřítel

Co způsobuje vznik černých teček? Za tak velký problém, kterým černé tečky jsou, může prakticky neviditelný nepřítel s názvem Probionibacterium acne. Jedná se o bakterii, která je součástí přirozené kožní mikroflóry. Množí se v místech s vyšším obsahem mazu. Nadměrným množením vzniká zánět pleti v podobě pupínků a ucpaných pórů.

Jak předcházet vzniku černých teček?

Přestože jsme denně vystaveni negativním vlivům ovzduší, které se na kvalitě pleti výrazně podílí, je možné vzniku černých teček předcházet.

 

 

 

reklama

Odličování

Každá žena se pravidelně líčí. Používáním make – upu pleť zatěžujeme a občas je dobré dát pleti takzvaně pohov. Večer bychom měli pleť důkladně odlíčit pleťovým mlékem nebo pleťovou vodou a ošetřit vhodným krémem. Protože mazové žlázy pracují i přes noc, je vhodné pleť stejným způsobem ošetřit i ráno.

Zázračné bahno

V současné době jsou na trhu dostupné kosmetické přípravky pro všechny typy pleti. Pro pleť trpící výskytem černých teček jsou vhodné například pleťové masky a mýdla s obsahem bahna, které účinně čistí ucpané póry.

Odstranění odumřelých buněk

Aby nedocházelo k zanášení pórů odumřelými buňkami, je vhodné používat peeling, pomocí kterého pleť doslova obrušujeme.

Domácí suroviny

Péče o pleť je výsadou každé ženy a do kosmetiky investujeme nemalé peníze. Občas je ideální sáhnout i po domácích surovinách, které jsou pro pleť doslova elixírem vitamínů a zdraví. Z nejběžnějších surovin je možné zmínit například sůl, která odstraňuje odumřelé buňky, dále citrón, který pleť důkladně čistí nebo například vaječný bílek, který napomáhá stahování pórů.

Český výrobek Face-Up na léčbu akné

Kosmetický přístroj pro domácí použití, účinnost přístroje lékařský ověřená na 190 dobrovolnících s výrazným výskytem akné.

reklama

Face-Up! - léčba akné