Poradíme vám, jak si vybrat svatební šaty abyste vypadala úžasně. Ve svůj svatební den chcete vypadat krásně, proto je výběr správných svatebních šatů klíčový. Ať už se rozhodnete pro tradiční bílé šaty, nebo pro alternativní styl, chcete šaty, které vám budou slušet a podtrhnou vaši krásu. Mnoho žen se při výběru šatů cítí zdrceně. Vzhledem k velkému množství stylů a značně rozdílným cenám se může zdát, že najít ty správné šaty pro vás je skličující. Stejně jako mnoho jiných věcí na svatbu vyžaduje výběr správných šatů pečlivé plánování, zvážení vašeho individuálního vkusu a omezení a trpělivost při hledání těch správných šatů, ve kterých zazáříte.

jak si vybrat svatební šaty

Jak si vybrat svatební šaty podle postavy

Jak si vybrat svatební šaty, když máte postavu ve tvaru hrušky nebo jablka

Jedním z nejdůležitějších aspektů šatů je jejich střih. Než se vydáte na nákupy, měli byste si ujasnit, jaký střih hledáte. V případě, že máte malé poprsí a větší stehna a boky, uvažujte o střihu do A.

  • Šaty áčkového střihu mají obvykle přiléhavý živůtek a sukni, která se od pasu mírně rozšiřuje a vytváří tvar písmene „A“. Hodí se pro většinu typů postav a je obzvláště dobrou volbou pro postavy typu hruška nebo pro někoho, kdo nechce mít příliš upnutou spodní část těla.
  • Svůj pas můžete dále zvýraznit výběrem šatů s ozdobným prvkem, jako je šerpa nebo korálky kolem pasu šatů.
  • Vyhněte se šatům, které jsou v dolní polovině nařasené nebo příliš zdobené. Díky tomu budou vaše boky a stehna vypadat větší, než ve skutečnosti jsou.

Jak vybrat svatební šaty pro ženy s bujným poprsím

Jak si vybrat svatební šaty, pokud máte velká prsa? Bude to chtít šaty, které mají tu správnou podporu v horní části. Měli byste zvážit šaty s výztuží nebo vestavěným korzetem. Tento střih vám dodá požadovaný tvar a zabrání případným nepříjemnostem ve váš svatební den!

  • Mnoho žen s velkým poprsím má pocit, že nemohou nosit šaty bez ramínek. Šaty bez ramínek sice nosit můžete, ale abyste se v den svatby cítila pohodlně, ujistěte se, že vám šaty skvělé padnou.
  • Šaty se čtvercovým výstřihem jsou pro bujné poprsí skvělou volbou, protože ukazují vaše přednosti, aniž by byly příliš vyzývavé.

Jak si vybrat svatební šaty, když jste plnoštíhlá

Pro plus size typ postavy zvolte šaty s empírovým pasem. Empírové šaty jsou podobné šatům do áčka, jen jsou zpevněné a splývají pod prsy a tvoří áčkovou linii, která je dlouhá až na zem. Tento střih je velmi lichotivý pro většinu typů postav a je skvělou volbou, pokud nemůžete nosit příliš přiléhavé šaty.

  • Přestože jsou šaty s empírovým pasem splývavé, nevybírejte si takové, které jsou příliš velké nebo mají hodně přebytečné látky. Stále chcete zdůraznit svou postavu.

Jak si vybrat svatební šaty, když máte drobnou postavu

Pro drobné postavy vybírejte šaty, které vytvářejí vertikální tvar. Vyhněte se šatům, které mají jakékoli horizontální detaily, jako jsou korálky nebo pruhy. Místo toho se zaměřte na výběr šatů s vertikálními prvky, jako jsou hluboký výstřih, vertikální členění nebo vertikální zdobení.

  • Drobné postavě může lichotit také empírový střih, který zvýrazní poprsí a vytvoří dojem „dlouhých nohou“.

Jak si vybrat svatební šaty, když jste vysoká a štíhlá

Pro vysokou a štíhlou postavu zvolte pouzdrové nebo rozšířené šaty. Pokud jste štíhlá a vysoká, můžete buď zdůraznit svou štíhlou postavu, nebo zvolit šaty, které vytvářejí křivky.

Podle toho, jak se cítíte, zvolte buď pouzdrové šaty, které kopírují dlouhý rovný tvar vašeho těla, nebo rozšířené šaty, například střih mořské panny, který vytvoří krásné křivky a rozčlení vaši postavu.

Pár rad na konec

Nezapomeňte, že vy sama se znáte nejlépe. Existuje mnoho konvencí o tom, jaké šaty vypadají nejlépe na jakém typu postavy, a obecně jsou skvělým výchozím bodem. Nicméně byste si měli dát pozor, abyste si nevybrali šaty, které vám nesedí nebo se v nich necítíte dobře.

  • Skvělým způsobem, jak zjistit, jaký střih je pro vás nejlepší, je podívat se na šaty, které již máte doma. I když jsou mnohem méně formální než vaše svatební šaty, zjistěte, jaký střih obvykle nosíte a cítíte se v něm pohodlně.
  • Dalším způsobem, jak najít nejlepší střih, je zamyslet se nad svou předností a najít způsob, jak ji zdůraznit.
  • Zvýraznění určité části těla nemusí nutně znamenat jeho odhalení. Dejte si pozor na to, abyste neukazovali příliš mnoho. Nadmíru odhalené nohy nebo výstřih může způsobit, že vaše šaty nebudou vypadat tak formálně jak by se slušelo ve váš svatební den.

Zvažte své finanční možnosti. Pravděpodobně máte nějaký svatební rozpočet. Mnozí odborníci radí, abyste do rozpočtu započítali 8-10 procent na oblečení. To by vám mělo dát určitou představu o tom, s jakou částkou můžete pracovat.

Počítejte s doplňky. Nepovažujte svůj svatební oděv pouze za šaty. Pravděpodobně si budete muset koupit i doplňky, jako je závoj, boty a šperky.

Pořiďte si fotografie nebo videa. Pokud najdete šaty, které se vám líbí, vyfoťte je z několika úhlů, včetně detailních záběrů. Zvažte také pořízení videa, na kterém se v šatech otočíte a projdete se v nich. Pomůže vám, když si doma v klidu prohlédnete fotky a videa a budete moci šaty vzájemně porovnat.

zdroj:wikiHow

Kde koupit šaty?

Značkové šaty

Značkové šaty nakupují na e-shopu answear nebo poslední dobou jsem si oblíbila e-shop About You. Na těchto e-shopech najdete šaty značek Calvin Klein, Desigual, GAP, Vero Moda a mnoho dalších.

affilate odkazy