Keto dieta a přerušovaný půst. Může se kombinovat?

Keto dieta a přerušovaný půst jsou dvě oblíbené metody hubnutí. První z nich spočívá v přidání většího množství tuků do jídelníčku a omezení sacharidů, zatímco druhá zdůrazňuje potřebu řízení stravovacího režimu, aniž by omezovala jakoukoli skupinu potravin. Obě metody jsou vyzkoušené a osvědčené, jak shodit kila, ale obě jsou založeny na odlišných přístupech. Obě dietní metody se od sebe liší a je vyloučeno, že by se mohly překrývat. Z toho důvodu mnozí dodržují oba způsoby stravování společně, aby urychlili proces hubnutí. Je však z vědeckého hlediska skutečně v pořádku dodržovat keto dietu a přerušovaný půst společně? 

Co je ketogenní dieta? 

Keto dieta se zaměřuje na konzumaci menšího množství kalorií a zvýšení spotřeby tuků. Při dodržování této diety musí denní jídelníček obsahovat přibližně 5-10 % sacharidů, 25-30 % bílkovin a 70-75 % tuků. Přijímání stravy s vysokým obsahem tuku nutí tělo přejít do fáze ketózy, kdy začne produkovat ketony z tuku uloženého v játrech. Ten tělo využívá jako hlavní zdroj energie při nedostatku sacharidů. Postupem času začne tělo spalovat uložený tuk jako zdroj energie, což nakonec vede k úbytku hmotnosti. Jediné, co je třeba mít na paměti, je kvalita tuku, který při dodržování této diety konzumujete. V zásadě existují dva typy tuků, dobrý a špatný. Je třeba zařadit více dobrých tuků a vyloučit špatné tuky. 

461db038imp

reklama

Co je přerušovaný půst? 

Přerušovaný půst není dieta. Jedná se spíše o způsob stravování, při kterém se střídá půst a stravovací okno. Při dodržování přerušovaného půstu není nutné omezovat žádnou skupinu potravin, jde jen o to, aby člověk jedl zdravě a spotřeboval všechny kalorie ve stanoveném období. Pobyt ve stavu půstu dává tělu možnost soustředit se na jiné úkoly než trávení potravy. Pomáhá zrychlit metabolismus, snížit riziko chronických onemocnění, a nakonec shodit i nějaká kila. Existují různé metody přerušovaného půstu, například metoda 5:2, metoda 16:8, metoda střídavého denního půstu a další. Kterou metodu se bude řídit záleží na vašem kondičním cíli, vytrvalosti a zdravotním stavu. 

zdravi a pust
Keto dieta a přerušovaný půst. Může se kombinovat? 1
přerušovaný půst
Keto dieta a přerušovaný půst. Může se kombinovat? 2

Keto dieta a přerušovaný půst. Je bezpečné dodržovat tyto diety současně? 

Vzhledem k tomu, že keto dieta je o omezování příjmu potravy a přerušovaný půst o omezování časových intervalů příjmu potravy, nemusí se zdát, že by jejich kombinace byla škodlivá. Z vědeckého hlediska však může jejich kombinace způsobit více škody než užitku. 

Za prvé, obě diety mají své klady i zápory. Jejich kombinace znamená dvojí riziko, především pro začátečníky a osoby trpící některými zdravotními potížemi. 

Za druhé, keto dieta je restriktivní a její dlouhodobé dodržování může vést k nedostatku živin a problémům s ledvinami. Když ji spojíte s přerušovaným půstem, můžete své tělo nadměrně zatěžovat. Přetížení organismu může vést ke změnám nálad, zácpě, podrážděnosti a únavě. 

Za třetí, neexistuje záruka, že kombinace obou diet bude fungovat u každého. Každý z nás má jiný metabolismus a jiné tělo, takže naše cesta ke shození kilogramů bude přirozeně jedinečná oproti ostatním. Proto nemusí platit, že kombinace přerušovaného půstu a keto diety vám pomůže zhubnout. 

Zatímco přerušovaný půst lze bezpečně dodržovat dlouhodobě, keto dieta je vhodná spíše krátkodobě. Přehánění keto diety může vyvolat několik zdravotních problémů, jako je nedostatek živin a problémy s ledvinami. Oba trendy hubnutí jsou kompletní samy o sobě a není třeba je kombinovat. Kromě toho neexistují žádné vědecké důkazy, které by prokazovaly, že jejich kombinací lze proces hubnutí urychlit. Proto je lepší po poradě s lékařem nebo odborníkem na výživu dodržovat jeden postup po druhém. 

zdroj:timesofindia

Kde koupit výrobky Keto Fit na hubnutí?

KetoFit.cz je obchod se zaměřením na proteinovou dietu. K zakoupení jsou jak jednotlivé proteinové produkty, tak praktická balení. Tato keto dieta je vyvinuta českými specialisty zejména pro ženy, které chtějí rychle zhubnout.

4673499dimp

affiliate odkazy

Jeden myslel na “Keto dieta a přerušovaný půst. Může se kombinovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.