Keto dieta v menopauze se zdá být jednou s nejúčinnějších metod hubnutí pro zralé ženy. Níže se vám pokusíme vysvětlit proč to tak je.

Proč přibíráme na váze

Stejně jako většina z nás jste si pravděpodobně všimli, že s přibývajícími lety je stále obtížnější vyhnout se hromadění tuku v oblasti břicha.

Potraviny, které jste vždycky jedli bez problémů, najednou způsobují, že se čísla na vaší koupelnové váze pohybují nahoru.

Zdá se, že kila navíc se z ničeho nic začnou zvedat, zvětšuje se břicho, boky a stehna a ať se snažíte sebevíc nejde s tím moc co dělat.

Zatímco muži ve stejném věku mohou jednoduše omezit kalorie a rychle zhubnout, pro ženy není hubnutí tak jednoduché.

Vědci zjistili hlavní důvod, proč to máme po padesátce s hubnutím těžší, na vině jsou ženské hormony.

reklama

Když vědci z Mayo Clinic a kanadské Concordia University zkoumali tukové buňky u žen v perimenopauze a po ní, zjistili, že pokles estrogenu, který ženy v tomto věku zažívají, aktivuje proteiny, které spouštějí buňky, aby ukládaly více tuku. Během přechodu do menopauzy se v těle průměrné ženy nahromadí až o 300 % více tuku.

To však není jediný způsob, jakým klesající hormony ovlivňují vaši váhu. Pokles estrogenu spolu s přirozeným stárnutím zpomaluje bazální metabolismus, tedy množství kalorií, které tělo spálí v klidu.

Po padesátce také ztrácíte svalovou hmotu, která je pro účinné spalování tuků nezbytná. To je jeden z důvodů, proč ženy mohou říkat, že jedí stejně jako vždycky ale přibírají mnohem více na váze.

Pokud jste zkoušeli jednu dietu za druhou, abyste se vrátili se svou váhou tam kde jste ji měli, když jste byli mladší, ale nic nezabralo, je keto dieta určena právě vám.

Proč je účinná keto dieta v menopauze?

Keto dieta je velmi známa, takže je pravděpodobné, že o ni něco víte. Možná ale nevíte, že je prospěšná zejména pro ženy po padesátce, šedesátce a starší.

Studie ukazují, že keto dieta v menopauze zrychluje metabolismus, čímž působí proti zpomalení způsobené klesající hladinou estrogenu.

Keto dieta v menopauze zapříčiní, že budete spalovat více než 300 kalorií denně, bez nutnosti dalších fyzických aktivit.

Keto dieta v menopauze také pomáhá zachovat svalovou hmotu. Když máte více svalů, spalujete více kalorií i v klidovém režimu. Keto dieta v menopauze snižuje hladinu inzulínu, která může být s přibývajícím věkem zvýšená, a když je inzulín vysoký, podporuje tělo v ukládání tuků místo jeho spalování.

V čem je keto dieta v menopauze účinnější než jiné diety?

Její jedinečné složení velmi nízkého obsahu sacharidů, střídmého obsahu bílkovin a vysokého obsahu tuků. Podstatou keto diety je omezení příjmu sacharidů do té míry, že spustí ketózu, tedy stav, kdy tělo spaluje jako palivo tuk místo glukózy.

Když se do tohoto stavu dostanete, vaše tělo přemění tuk (z potravin, které sníte, a ten, který je uložen v tělesných buňkách) na zdroj energie zvaný ketony a podle výzkumu publikovaného v časopise Diabetes & Metabolic Syndrome se spalování tuků na ketony místo na cukr zvýší až o 900 procent.

Ketony navíc potlačují chuť k jídlu, takže se pocit hladu výrazně sníží, i když tukové buňky rychle mizí.

Chcete-li se dostat do ketózy, snažte se denně přijmout 20 gramů čistých sacharidů, což jsou celkové sacharidy mínus vláknina, to bude tvořit 5 % vašeho denního kalorického příjmu.

Zařadíte také mírné množství bílkovin, které se budou rovnat 25 procentům celkového příjmu kalorií. Zbytek denního příjmu bude pocházet z tuků, které tvoří celkem 70 procent kalorií, jež denně zkonzumujete. A tuk vás zasytí!

Výzkumy hovoří jasně. Keto dieta v menopauze podporuje hubnutí rychleji než jiné diety. V jedné studii publikované v časopise Endocrine shodili lidé na keto dietě během osmi týdnů až 30 kilogramů, zatímco ti, kteří drželi standardní nízkokalorickou dietu, jen 10,5 kilogramu.

Ačkoli každý reaguje jinak, obvykle se setkáte s počátečním rychlým úbytkem vaší váhy a poté s trvalým kontinuálním snižováním hmotnosti.

Někteří si možná změny na váze nevšimnou hned, ale vaše oblečení vám prozradí, že jdete tou správnou cestou. To proto, že budete spalovat tuk v oblasti pasu, boků a stehen, ale zároveň by měly posilovat vaše svaly.

A můžete očekávat, že váha bude klesat dlouhodobě. Vědci z Brazílie zjistili, že po 12 měsících keto dietáři nejenže zhubli více než ti, kteří drželi nízkokalorickou dietu, ale také si udrželi dlouhodobě téměř třikrát větší úbytek hmotnosti.

Kde koupit výrobky Keto Fit na hubnutí?

KetoFit.cz je obchod se zaměřením na proteinovou dietu. K zakoupení jsou jak jednotlivé proteinové produkty, tak praktická balení. Tato keto dieta je vyvinuta českými specialisty zejména pro ženy, které chtějí rychle zhubnout.

affiliate odkazy