Kojící podprsenky vám zajistí rychlý přístup k prsům a vy můžete tak diskrétně kojit vaše miminko. Kojící podprsenky se snadno ovládají jednou rukou, a nejen to, jsou celkově přizpůsobené zvýšené zátěží a poskytují vhodnou tělesnou oporu. 

Většina maminek vkládá do podprsenek tampony zabraňující prosáknutí, měla byste proto zvolit o něco větší košíček, aby byla podprsenka volnější. 

Když jste nikdy předtím nekojily, může být výběr té správné kojící podprsenky docela oříšek. Pokud jste na tom podobně, přečtěte si tento článek, který vám pomůže se ve všem zorientovat.

Možná se připravujete na příchod miminka, nebo už tu vaše zlatíčko je a vy jste si uvědomila, jak důležité jsou kojící podprsenky. Když se připravujete na příchod vašeho miminka, je snadné zapomenout na sebe a na to, co budete potřebovat po jeho příchodu.

Máme dobrou zprávu, kojící podprsenky jsou ve skutečnosti velmi pohodlné a existuje spousta možností abyste vybrali takou, která vám bude nejlíp sedět. Všechny kojící podprsenky jsou navrženy tak, aby vám umožnily snadný a pohodlný přístup ke kojení vašeho miminka. Nejdůležitější částí používání kojící podprsenky je najít správný styl a střih, který vám bude vyhovovat.

Na co si dát pozor při výběru kojící podprsenky

Pokud nakupujete ještě v těhotenství, pravděpodobně budete muset koupit podprsenku s větším košíčkem alespoň o jednu velikost oproti své současné velikosti. Pokud se vám během těhotenství hodně rozšířila žebra, možná budete muset zvětšit i velikost podprsenky, alespoň na první měsíc nebo dva.

Jak se bude vaše mléko regulovat a vaše tělo se bude po porodu dále měnit, vaše velikost se pravděpodobně změní. Možná si dokonce všimnete, že se vaše velikost mění v průběhu dne, jak se vaše prsa plní mlékem a pak se vyprazdňují díky kojení.

Mnoho kojících podprsenek se roztáhne a přizpůsobí, takže si nebudete muset kupovat stále novou podprsenku.

Jakmile zjistíte svou velikost, budete se muset rozhodnout, jaký typ kojících podprsenek si budete chtít koupit. Je dobré mít po ruce alespoň tři a pravděpodobně i více.

I když obvykle podprsenky neperete příliš často, rychle se to změní, protože podprsenka bude každou chvílí ušpiněná od mléka, slinami a zvratky vašeho miminka.

Kojící podprsenky by měly být dostatečně pružné. Pokud nejsou vyrobeny z úpletu, který je sám o sobě elastický, měly by obsahovat 10 až 20 % elastanu.

Taková podprsenka vás nebude tlačit a snadno se přizpůsobí zvětšujícímu se poprsí, ale zároveň bude poskytovat potřebnou oporu. Je lepší volit podprsenky bez kostic, které mohou způsobovat tlak, nebo zvolit měkké kostice.

Tradiční kojící podprsenky jsou nejoblíbenějším typem, protože jsou nejpohodlnější a nejvíce podpůrné. Když jste připravena kojit své dítě, jednoduše odepněte zapínání v horní části košíčku na straně, kterou chcete kojit. 

Tento typ kojící podprsenky udržuje vaše druhé prso zakryté a podepřené, zatímco kojíte pouze jednu stranu. 

Většina tradičních kojících podprsenek nemá kostice, protože panuje přesvědčení, že kostice mohou způsobit ucpání kanálků a mastitidu. Ačkoli to nebylo prokázáno, může se stát, že podprsenky s kosticí nebudou při kojení příliš pohodlné, zejména když mléko stále přitéká a reguluje se.


Kde koupit podprsenky?

Prohlídněte si nabídku e-shopu Astratex a Triola, které jsou zárukou kvality.

affilate odkazy