Americká firma Crocs Inc. se stala v módním světě pojmem. Charakteristické plastové obutí si zamilovaly prakticky všechny generace a jen málokteré boty dokázaly vzbudit tolik vášní.  

Jak nosit Crocsy

Patříte k těm, kteří si je dokáží představit prakticky při všech příležitostech, snad jen s výjimkou návštěvy Národního divadla? Nebo byste je nikdy neobuli? Crocsy rozhodně nejsou jen typické perforované pantofle.

 V sortimentu značky se najdou i elegantní dámské pantofle nebo žabky, které se hodí třeba k rozevlátým letním šatům a barevným sukním. Díky metalickým páskům se doslova blýsknete na pláži, ale také při procházkách městem. Ostatně jim nevadí ani voda, botám neškodí dokonce ani ta slaná, zvládnou s vámi i letní dovolenou u moře. Na vás je, jestli si zvolíte jemnou stříbrnou nebo luxusně působící zlatou. Nebo se dáte okouzlit barevnými páskovými sandálky, které jsou jako stvořené pro volné chvíle plné slunce a pohody? Crocsy tak mohou být ženské, elegantní i hravé. Ať jste romantickou duší, kterou lze nejčastěji potkat oblečenou do květinového potisku, nebo ve vašem šatníku převažují džíny, tuto originální obuv si zamilujete.

Plastové boty? Není to divné?

Kromě toho jsou i úžasně pohodlné. V horkých letních dnech tak můžete bez výčitek dát sbohem vysokým podpatkům, aniž byste se musela vzdát současně pocitu, že vám to sluší. Jestliže toužíte po tom, aby vám boty přece jen vyčarovaly nějaký ten centimetr do výšky a postaraly se o prodloužení nohou, sáhněte po modelech na klínku. Vhodné jsou boty této značky díky své lehkosti i na celodenní nošení. Vyrábějí se ze speciálního materiálu Croslite, což je vlastně extrudovaná pryskyřice. Nejedná se tedy o klasickou umělou hmotu. Boty Crocs proto nejsou z plastu, ale z poddajného materiálu, který se dokáže přizpůsobit tvaru vašeho chodidla. Jejich nošení je současně i hygienické a pomáhá předcházet vzniku plísní a množení bakterií. Vyznačují se jednoduchou údržbou, v případě potřeby stačí boty snadno omýt obyčejnou mýdlovou vodou, případně je můžete také prát v pračce.  

Dásmké boty CROCS z nové kolekce