Pojďme si představit běžně dostupné potraviny posilující imunitu těhotných žen. Zima je obdobím, během kterého teploty klesají a chlad pociťujeme i během dne. A pokud jste žena, která právě otěhotněla nebo již čeká miminko, mohou být tyto chladné dny nepříjemné a můžete být náchylná k běžným onemocněním, jako je nachlazení, chřipka, virové a bakteriální infekce. V některých případech mohou těhotné ženy také pociťovat extrémní suchost pokožky. Kvůli menší hydrataci a sezónním změnám může být jejich imunita snadno ohrožena. Zde je seznam všech potravin na podporu imunity, které by měly zařadit do svého jídelníčku.  

Česnek 

Většina těhotných žen pociťuje nadýmání a plynatost během celých 9 měsíců. Možná si teď říkáte, proč zrovna česnek? Má silné antibakteriální a protiplísňové účinky, které přispívají k udržení “ škodlivých“ střevních bakterií pod kontrolou. Příznivě působí také při přemnožení kvasinek v těle, proti nimž účinně bojuje. Je také skvělou volbou, která zvyšuje i úroveň vaší imunity. 

Zázvor 

Má protizánětlivé účinky a pomáhá při ranní nevolnosti. Možná to nevíte, ale zařazením zázvoru do svého jídelníčku můžete také zmírnit žaludeční potíže a zároveň podpořit trávení. A nejen to, zázvor je známý i tím, že udržuje tělo v teple. Jedná se tedy o účinnou složku, kterou byste měli zařadit do svého jídelníčku. 

Angrešt 

Toto ovoce je přírodní detoxikační prostředek a je mimořádně bohaté na vitamin C. Pro ženy, které čekají dítě, je železo nezbytnou živinou, a když toto ovoce zahrnete do svého jídelníčku, pomůže vám velmi snadno vstřebat železo. Díky druhu vitaminu C, který obsahuje, posiluje vaši imunitu jako málokterá jiná potravina. 

Kravské mléko 

Víte, že pití sklenky kravského mléka vám může v zimě pomoci zlepšit imunitu? Sloučenina s názvem laktoferin přerušuje interakci mezi virovými a tělesnými buňkami. Právě tato sloučenina dokáže zvýšit úroveň vaší imunity jako máloco jiného. Pro posílení imunity si z něj můžete připravit i kurkumové mléko. 

Kurkuma 

Již odedávna je známo, že kurkuma má antivirové a antiseptické účinky. Pro mnohé to může být překvapivé, ale pití kurkumového mléka v zimě může posílit imunitu těhotných žen. Působí v zimě jako životabudič a dokáže také zmírnit rýmu a kašel během těhotenství.