Vybrat si ty správné společenské šaty je pro mnohé z nás doslova noční murou ale popravdě, nesmíme se z toho zbláznit. Na úvod bych chtěla říct, když nejdete na ples v opeře, předávání státních vyznamenání na hradě nebo svatbu královny, nemusíte propadat zoufalství nebo si najímat drahou stylistku. Stačí dodržovat pár základních doporučení a uvědomit si, že nikdo není dokonalý. 

White Tie dress code 

Začneme tím „nejhorším“, když vás pozvou na předávání Nobelových cen, Oscara nebo večeři s královnou uvidíte na pozvánce označení White Tie. Jedná se o ty nejhonosnější společenské události, a to je čas poradit se s odborníkem a raději nehledat pomoc na internetu. Ve zkratce „velká večerní“ decentní kabelka, rukavičky a třeba i čelenka. 

Společenské šaty Black Tie dress code 

Na tyto prestižní vysoce formální akce jako jsou galavečery, významné plesy nebo i operní premiéry by žena měla mít na sobě vždy splývavé dlouhé šaty nebo velkou róbu s tylovou sukni. Pozor na barvu šatů u takto významných události jsou dovolené jen tmavé barvy, a to většinou černá, tmavě modrá, fialová nebo bordó. Všechno má být decentní, proto to nepřehánějte s doplňky. Boty musí být vždy se zavřenou špičkou. 

Společenské šaty Semi Formal 

U takto označené události bychom si měli dát pozor na to kdy se akce bude konat. Jestli to bude odpolední akce, tak s klidem můžeme sáhnout po slavnostnějších koktejlkách nebo pouzdrových šatech. Konečně si můžeme taky vybrat barvu šatů, kterou máme rádi. Když je akce po šesté hodině můžeme vynést své dlouhé večerní šaty. I když tady už jsou mírnější pravidla, neměli bychom, a zvláště na večerních akcích, mít na sobě přehnaně provokující šaty. Například vysoký rozparek v kombinaci s hodně hlubokým dekoltem. 

Smart Casual 

Konečně můžeme popustit uzdu své vlastní fantazii. Společenské šaty s délkou ke kolenům v naších oblíbených barvách neměla by chybět ani elegantní kabelka. Typické šaty na večírek by měly být hlavně elegantní. Samozřejmě bychom neměli mít na sobě lehké letní obyčejné šaty ale ani dlouhé večerní šaty. 

Kde koupit šaty?

Značkové šaty

Značkové šaty nakupují na e-shopu answear nebo poslední dobou jsem si oblíbila e-shop About You. Na těchto e-shopech najdete šaty značek Calvin Klein, Desigual, GAP, Vero Moda a mnoho dalších.

affilate odkazy