Dámská sportovní podprsenka, to je váš skvělý pocitu při sportu

Vaše nová sportovní podprsenka dokonale podpírá vaše prsa a vy se cítíte bezpečně. Dobře padnoucí sportovní podprsenka je při tréninku nezbytná. Představíme si pár sportovních podprsenek různých tvarů, barev a střihů pro ženy, které milují pohyb.

Sportovní prádlo je prodyšné, odpuzuje pot a je rychleschnoucí, jeho vysoký komfort nošení je skutečným přínosem. Sportovní podprsenka navíc chrání a podpírá horní část těla při aktivním pohybu. Z anatomického hlediska se prsa skládají z tukové tkáně, pojivové tkáně, nervových drah a žláz. Prsní tkáň je přirozeně pružná. Proto je sportovní podprsenka při sportu nezbytností. Čím silnější je pohyb, tím větší je zatížení prsní tkáně. Odstředivá síla působí na prsní tkáň, zejména při intenzivním pohybu, jako je běh nebo skoky. Sportovní podprsenka tento problém eliminuje. Čím větší je velikost poprsí, tím větší je tento efekt. Sportovní podprsenka také zabraňuje tomu, aby se síly vznikající pohybem prsou přenášely na záda. Předchází se tak bolestem zad, napětí v krku, držení těla nebo poškození svalů. Speciální sportovní prádlo vám pomůže trénovat v pohodlí. Ani ženy s menšími prsy by neměly trénovat bez sportovní podprsenky.

Která sportovní podprsenka je dobrá na běhání?

Existují různé úrovně komprese a podpory sportovních podprsenek, jsou to úrovně 1 až 4. Úroveň1 (lehká opora) znamená nízkou kompresi a spíše mírnou podporu, úroveň 4 je určena pro výkonnostní sporty a intenzivní pohyb. Čím více je horní část těla při sportu v pohybu, tím vyšší by měla být úroveň. Při běhu se pohyb horní části těla (a tedy i hrudníku) setkává s vibracemi při každém kroku. To je velmi vysoká úroveň pohybu. Ideální je úroveň 3 nebo 4(silná opora). Pro srovnání uvedeme pár příkladu. Úroveň 1 je obvykle dostačující pro jemnou jógu nebo meditaci, zatímco úroveň 2 je vhodná spíše pro nenáročnou jízdu na kole vsedě. Tanec, box. běh a všechny sporty, při nichž vaše tělo přichází do kontaktu s míčem, by měly být zařazeny do úrovně 4.

Jak vybrat sportovní podprsenku pro velká prsa?

Čím větší jsou vaše prsa, tím větší podporu a oporu při sportu potřebují. To znamená, že čím větší je hmotnost, tím větší je vliv gravitace a odstředivé síly. V ideálním případě byste si měli vybrat dámské sportovní podprsenky 2. úrovně a věnovat pozornost následujícím informacím. Čím větší máte poprsí, tím širší by měla být ramínka. Podprsní pásek je také účinnější, pokud je širší.

Nastavitelná ramínka vám pomohou přizpůsobit sportovní podprsenku vašemu hrudníku a upravit ji podle potřeby. Vyberte si sportovní podprsenku se zapínáním a zvolte model s před tvarovanými košíčky. Uzávěr by měl mít v ideálním případě více než dva háčky nebo očka.

Jak by měla sportovní podprsenka sedět? Správná velikost je důležitá

Sportovní podprsenka by měla dobře padnout. Stále by vám však měla poskytnout dostatek prostoru k dýchání. Měli byste mít pocit lehké až střední komprese. Teprve pak bude sportovní podprsenka plnit svou funkci a chránit vaše prsa. Zejména při sportu je důležité určit správnou velikost podprsenky. Vybírejte sportovní podprsenky ve své přesné velikosti, nezapomeňte na úroveň komprese.

Jak se perou sportovní podprsenky?

Sportovní podprsenka toho snese hodně. Správná péče je ale nezbytná, aby vlákna zůstala co nejdéle pružná. Sportovní oblečení by se mělo prát po každém použití. Největším problémem často používaného sportovního oblečení je zápach, který se může ve vláknech hromadit. Tomu můžete předejít tak, že sportovní oblečení po cvičení a před praním pověsíte na ramínko, aby uschlo. Moderní funkční vlákna ve sportovních podprsenkách jsou skutečně vysoce výkonné příze. Pro zachování těchto vlastnosti by se měly prát pouze při teplotě kolem 30 °C.

Vždy se řiďte pokyny uvedenými na štítku s údaji o teplotě. Bakterie způsobující zápach jsou však často odolnější. Pomoci mohou speciální hygienické čisticí prostředky nebo předběžné ošetření směsí octa a vody před praním. Nepoužívejte změkčovač tkanin, protože ničí vlákna a jejich pružnost. Rychlost máchaní by měla být nastavena na nízkou hodnotu, aby nedocházelo ke zbytečnému poškození vláken.

Kde koupit podprsenky?

Prohlídněte si nabídku e-shopu Astratex a Triola, které jsou zárukou kvality.

affilate odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.