Letní dny se krátí a podzim přijde co nevidět. Než nám ochlazení připomenou všudypřítomné koledy, stojí za to ještě nabrat inspiraci pro podzimní šatník. Které bundy by vám zaručeně neměly letos chybět?

Křivák

Kožený křivák je klasika, se kterou si ostudu neuděláte nikdy. Ani jeho koženkovou alternativu nemusíte zavrhovat, pakliže patříte k odpůrkyním pravé kůže. Máte-li už v šatníku klasickou černou variantu, s klidem sáhněte ještě po další barvě, třeba po hnědé.

A jak ho nosit a kombinovat? Snadno. Ke křiváku si můžete vzít džíny i sukni. Rozumí si dokonce i s elegantními šaty. Vytvořte efektní kontrast tím, že němu obujete lodičky na podpatku. Hitem jsou stále hlavně křiváky kratší a vypasované.

Džínová bunda

Džínová bunda je na tom podobně. Jedná se o absolutně nesmrtelnou záležitost. Když zainvestujete, určitě neprohloupíte a budete mít co nosit hned několik let. Také džínová bunda, zdánlivě ryze ležérní kousek, se umí proměnit.

Sáhněte po verzi s potiskem, která vás promění v jemnou romantickou vílu a dodá na ženskosti. Džínovina si překvapivě dobře rozumí i s dalšími materiály pocházejícími z ryze dámského šatníku, třeba se svůdnou krajkou. Pokud hledáte způsob, jak oživit svoji oblíbenou krajkovou halenku, našli jste právě ten správný.

Bomber

Krátká bunda bez kapuce alias bomber, to je kousek, který nám do šatníků přiletěl už před sto lety. Na aktuálnosti nic neztratil ani dnes. Původně ji nosili piloti, které měla chránit před chladem a jako bundy, které potkáte v obchodech v současnosti, nevypadala. Dnes už představují bombery hlavně módní prvek a objevují se i v dámském šatníku.

Pokud se vám tato bunda zdá příliš sportovní, nenechte se mýlit. Noste ji s pouzdrovou sukní, botami na podpatku, upnutými džínami nebo miniaturní kabelkou. Zkrátka je potřeba celek správně vyvážit.