Nebaví vás už černá a bílá? Vyzkoušejte zelené šaty, které se staly hitem poslední doby. Šaty zelené barvy se dají skvěle kombinovat z různými doplňky, můžete tak vykouzlit perfektní outfit v přírodním stylu.

Jaké zelené šaty vybrat?

Šaty tmavě zelené barvy sluší zralým dámám, ženám s přirozenou elegancí a brunetkám s tmavší nebo opálenou pleti. Ženy se světlejší pletí by měly dát přednos spíš světlejší zelené barvě. Zelené tóny, které přecházejí do modra, jako například smaragdová jsou skvělou volbou pro lehce opálenou pleť jakékoli barvy. Nebojte se zelené je to barva plná energie.

S čím kombinovat zelené šaty?

Pokud si zelené šaty oblékáte poprvé, možná si ještě nejste jisti, s jakými doplňky a oblečením šaty skombinovat. K zelené se hodí v podstatě všechny přírodní barvy, od krémové přes všechny odstíny šedé až po hnědé tóny. Světlé zelená je skvělá na letních šatech, tmavé odstíny patři eleganci.

Čím je zelená světlejší, tím více by na ni měly ostatní barvy navazovat. Jinými slovy nikdy nekombinujte jasně červenou s tmavě zelenou. A co černá nebo bílá? I to závisí na zeleni. Čím světlejší zelená, tím větší je pravděpodobnost, že můžete kombinovat s bílou barvou. Olivové tóny zelené mají ze své podstaty raději tmavě hnědou než černou. Smaragdová a podobné odstíny zelené barvy budou lépe vypadat s černou. Pozor na kombinací různých odstínů zelené! Můžete dopadnout tak že budete vypadat jak křoví. Raději mějte na sobě vždy jenom jeden odstín zelené.

Jaké boty se hodí k zeleným šatům?

Možná už tušíte odpověď, vždy záleží, jaký odstín vaše zelené šaty mají. V zásadě se však při výběru bot můžete inspirovat přírodou. Olivové tóny milují, když se v obuvi objeví motiv dřeva, a také korek jako přírodní materiál pro podpatky nebo podrážky se k tomuto velmi přirozenému tónu hodí. Módní sandály na klínku s rafiovým podpatkem jsou v létě v tlumených odstínech zelené nepřekonatelné. Světlé zelená je naopak příznivcem kotníčkových bot nebo bot na uzavřeném podpatku z kůže. Tím se vytvoří potřebný kontrast pro výraznou barvu. Pastelově zelené odstíny naopak vyniknou v otevřených sandálech nebo lodičkách s páskem. K těmto zeleným šatům se hodí také jemné baleríny.

Kde koupit šaty?

Značkové šaty

Značkové šaty nakupují na e-shopu answear nebo poslední dobou jsem si oblíbila e-shop About You. Na těchto e-shopech najdete šaty značek Calvin Klein, Desigual, GAP, Vero Moda a mnoho dalších.

affilate odkazy